Online radionica: Istraživačke metode za održivo upravljanje mediteranskim plažama s naplavinama morske cvjetnice posidonije (Posidonia oceanica)
ONLINE RADIONICA JAČANJA KAPACITETA
10. i 11. studenog 2020.
9:00 (Madrid, Zagreb, Rim, Pariz)
Jeste li upravitelj/ica plaže, savjetodavna tvrtka, zaposlenik/ica zaštićenog područja ili član/ica lokalnog vijeća ili možda subjekt uključen u upravljanje mediteranskim plažama s naplavinama morske cvjetnice posidonije? Želite li ojačati Vaše vještine u ovom području?
Ova dvodnevna online radionica jačanja kapaciteta će se fokusirati na upravljanje obalnim dinama i pješčanim plažama, predstaviti istraživačke prakse i naglasiti primjere uspješnog obalnog oporavka mediteranskih plaža s naplavinama posidonije. Sudionici radionice će od regionalnih stručnjaka steći znanje i „know-how“ u području upravljačkih metoda i metoda praćenja stanja (monitoring metoda).
Specifične teme koje će biti predstavljene na ovoj radionici jačanja kapaciteta su:
- Važnost prirodnih mediteranskih plaža s naplavinama posidonije
- Jednostavne i povoljne metode za monitoring plaža s naplavinama posidonije
- Primjeri uspješnog monitoringa na Mediteranu
Sudionici radionice će također imati prilike sudjelovati u radnim grupama koje će biti facilitirane od strane regionalnih stručnjaka te raspravljati o tehničkim, sektorskim i legislativnim izazovima vezanim uz monitoring na lokalnoj, regionalnoj i nacionalnoj razini.
Tko bi trebao sudjelovati?
- Upravitelji zaštićenih područja koji su aktivni u upravljanju obalnim dinama i pješčanim plažama (javne ustanove);
- Upravitelji obalnih sustava obrane (protiv poplava);
- Zaposlenici javne uprave (koji se bave okolišem, prirodom, prostornim planiranjem) ili su aktivni u zaštiti i očuvanju prirode te obalnoj zaštiti;
- Znanstvenici zainteresirani za obalne dine, pješčane plaže, obalne sustave zaštite, transnacionalnu suradnju;
- Organizacije aktivne u području zaštite prirode.
Online radionica će se održati 10. i 11. studenoga 2020. godine i bit će organizirana od strane sljedećih organizacija: IUCN Centre for Mediterranean Cooperation (Španjolska), Enalia Physis Environmental Research Centre (Cipar) i Institute of Antropic Impacts and Sustainability in Marine Environment – National Research Council (IAS-CNR).
Službeni jezik radionice je engleski, s osiguranim simultanim prijevodom na hrvatski jezik.
Ukoliko ste zainteresirani za sudjelovanje na radionici, molimo prijavite Vaše sudjelovanje Emmi Lindqvist (emmi.lindqvist@iucn.org) ili Pantelisu Savvidesu (p.savvides@enaliaphysis.org.cy) do 26. listopada 2020. godine. U Vašem e-mailu molimo Vas da uključite Vaše kontakt podatke, organizaciju/instituciju i kratku motivaciju za sudjelovanjem na radionici. Molimo uzmite u obzir da je sudjelovanje na radionici ograničeno i da će se prijave obrađivati redom zaprimanja.
Ova radionica je organizirana u sklopu projekta „POSBEMED2: Raspolaganje i upravljanje plažnim dinama i naplavinama morske cvjetnice posidonije na Mediteranu“, financiranog iz EU programa INTERREG MED.